Planlama

Mezuniyet organizasyonu yapıyorsanız bir şeyi mutlaka çok düzgün yapmalısınız. Planlama deyip geçmeyin her leyin saat gibi tıkır tıkır işlemesini sağlayan şey planlamadır. Planlamayı doğru yapmak için tecrübe gerekir. 10 yıllık tecrübemizle mezuniyet organizasyonlarınıza talibiz.

Planlama Neden Bu Kadar Önemlidir

Planlamayı önemli kılan neyi ne zaman yapacağınız bilmenizden gelir. Sadece planaysan kişi kadar o planı uygulayacak kişilerinde önemi büyüktür. Gerektiğinde sorumluluk alıp farklı bir işe müdahale edilmesi gerekebilir. Müdahale edilmezse işlerin sarpa saracağı aşikârdır. Mezuniyet törenleri yapmak bir ekip işidir. Ekibiniz iyiyse her şey yolunda gidecek ve başarılı organizasyonlara bir yenisi daha eklenecek demektir.

Planlamayı yapan kişinin yapılacak olan organizasyonu yakından tanımasının öneminden bahsetmiştik. Yapılacak organizasyonun büyüklüğüne göre çalışacak kişilerin sayısı değişse de iyi bir planlama sayesinde çalışan sayısını da düşürmek mümkündür. 10 tane işi bilmeyen eleman çalıştırmak yerine işlerinde uzman 3 kişi ile belki o organizasyon tamamlanabilir. Ayrıca 10 kişinin hata yapabilme riski 3 kişi’nin hata yapabilme riskinden çok daha fazla olacaktır. Her ne kadar uzman kişiler ile çalışıyor olsak ta hepimiz insanız ve tolere edilebilecek hatalar her zamana yapılabilir. Önemli olan hatayı fark edip hemen düzeltme yoluna gitmektir. Hataları hata ile kapatmaya çalışmak hatanın çok daha fazla büyümesine neden olacaktır.

Sizlerden gelen görüşme talebinden sonra yapacağımız bir toplantı ile organizasyonun genel çerçeveleri belirlenir. Sizin isteklerinize karşı bizim önerilerimiz sonrasında mezuniyet organizasyonun sınırları çizilir. Her şey konuşulup anlaşma imzalandığı andan itibaren hazırlık süreçleri başlar. Bu arada sizleri özellikle kendi ofisimize çağırırız ki kullanacağımız ekipmanları gözleriniz ile görüp bizi daha iyi değerlendirebilin. Mezuniyet töreni başlamadan tüm hazırlıklarımızı ve testlerimizi yapmış olarak organizasyonun başlama saatini bekleriz. Herkes yapacağı görevin ne olduğunu ve sorumluluklarını bilir vaziyette organizasyon başlar ve mümkün olan en iyi şekilde sonlanır.

10 yıllık deneyimlerimiz ve geride bıraktığımız yüzlerce başarı organizasyona bir yenisi daha eklemenin aklı gurunu yaşarız.  Planlı yapılan çalışmalarda hiçbir olgu şansa bırakılmaz. Başarılı bir mezuniyet organizasyonunda şansa yer yoktur.